Timing Belt Model 116MXL1769 116 in Effective length and 1769 in Top Width
  • Mfr # 116MXL1769
  • Zoro # G807393623
Pitch Length - Timing Belts
11.6 in
Width - Timing Belts
17.69 in
Industry Number - Timing Belts
116MXL1769
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
116MXL1769
Pitch Length - Timing Belts
11.6 in
Width - Timing Belts
17.69 in
Inside Length
11.6 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
116MXL1769
Temp. Range
-30 F to 160 F