Timing Belt Model 119MXL1487 119 in Effective length and 1487 in Top Width
  • Mfr # 119MXL1487
  • Zoro # G607395254
Pitch Length - Timing Belts
11.9 in
Width - Timing Belts
14.87 in
Industry Number - Timing Belts
119MXL1487
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
119MXL1487
Pitch Length - Timing Belts
11.9 in
Width - Timing Belts
14.87 in
Height
0.044 in
Inside Length
11.9 in
Industry Number - Timing Belts
119MXL1487
Temp. Range
-30 F to 160 F