Timing Belt Model 1200XXH1012 120 in Effective length and 1012 in Top Width
  • Mfr # 1200XXH1012
  • Zoro # G107400847
Pitch Length - Timing Belts
120 in
Number of Teeth - Timing Belts
96
Pitch - Timing Belts
1.25
Width - Timing Belts
10.12 in
Industry Number - Timing Belts
1200XXH1012
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1200XXH1012
Pitch Length - Timing Belts
120 in
Width - Timing Belts
10.12 in
Inside Length
120 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
96
Pitch - Timing Belts
1.25
Industry Number - Timing Belts
1200XXH1012
Weight
443.67
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Gearbelt Type
Timing Belt
Temp. Range
-30 F to 160 F