Timing Belt Model 1260XH1412 126 in Effective length and 1412 in Top Width
  • Mfr # 1260XH1412
  • Zoro # G007393027
Pitch Length - Timing Belts
126 in
Width - Timing Belts
14.12 in
Industry Number - Timing Belts
1260XH1412
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1260XH1412
Pitch Length - Timing Belts
126 in
Width - Timing Belts
14.12 in
Inside Length
126 in
Industry Number - Timing Belts
1260XH1412
Material
Rubber
For Use With
Heavy Duty General Application
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Standards
RMA
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F