Timing Belt Model 132MXL1569 132 in Effective length and 1569 in Top Width
  • Mfr # 132MXL1569
  • Zoro # G107403466
Pitch Length - Timing Belts
13.2 in
Number of Teeth - Timing Belts
165
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
15.69 in
Industry Number - Timing Belts
132MXL1569
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
132MXL1569
Pitch Length - Timing Belts
13.2 in
Width - Timing Belts
15.69 in
Height
0.044 in
Inside Length
13.2 in
165
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
132MXL1569
Temp. Range
-30 F to 160 F