  • Zoro # G407393160
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
13.2 in
Number of Teeth - Timing Belts
66
Pitch - Timing Belts
0.2
Width - Timing Belts
11.37 in
Industry Number - Timing Belts
132XL1137
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
132XL1137
Zoro #
G407393160
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
13.2 in
Width - Timing Belts
11.37 in
Inside Length
13.2 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
66
Pitch - Timing Belts
0.2
Industry Number - Timing Belts
Temp. Range
-30 F to 160 F