Timing Belt Model 144MXL1187 144 in Effective length and 1187 in Top Width
  • Mfr # 144MXL1187
  • Zoro # G107397376
Pitch Length - Timing Belts
14.4 in
Width - Timing Belts
11.87 in
Industry Number - Timing Belts
144MXL1187
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
144MXL1187
Pitch Length - Timing Belts
14.4 in
Width - Timing Belts
11.87 in
Height
0.044 in
Inside Length
14.4 in
Industry Number - Timing Belts
144MXL1187
Temp. Range
-30 F to 160 F