Timing Belt Model 147MXL1262 147 in Effective length and 1262 in Top Width
  • Mfr # 147MXL1262
  • Zoro # G307395189
Pitch Length - Timing Belts
14.7 in
Width - Timing Belts
12.62 in
Industry Number - Timing Belts
147MXL1262
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
147MXL1262
Pitch Length - Timing Belts
14.7 in
Width - Timing Belts
12.62 in
Height
0.044 in
Inside Length
14.7 in
Industry Number - Timing Belts
147MXL1262
Temp. Range
-30 F to 160 F