Timing Belt Model 147MXL1312 147 in Effective length and 1312 in Top Width
  • Mfr # 147MXL1312
  • Zoro # G207395357
Pitch Length - Timing Belts
14.7 in
Width - Timing Belts
13.12 in
Industry Number - Timing Belts
147MXL1312
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
147MXL1312
Pitch Length - Timing Belts
14.7 in
Width - Timing Belts
13.12 in
Height
0.044 in
Inside Length
14.7 in
Industry Number - Timing Belts
147MXL1312
Gearbelt Type
Timing Belt
Temp. Range
-30 F to 160 F