Timing Belt Model 1540XH1312 154 in Effective length and 1312 in Top Width
  • Mfr # 1540XH1312
  • Zoro # G307401552
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
154 in
Number of Teeth - Timing Belts
176
Pitch - Timing Belts
0.875
Width - Timing Belts
13.12 in
Industry Number - Timing Belts
1540XH1312
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1540XH1312
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
154 in
Width - Timing Belts
13.12 in
Inside Length
154 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
176
Pitch - Timing Belts
0.875
Industry Number - Timing Belts
1540XH1312
Temp. Range
-30 F to 160 F