Timing Belt Model 169MXL1644 169 in Effective length and 1644 in Top Width
  • Mfr # 169MXL1644
  • Zoro # G707392511
Pitch Length - Timing Belts
16.9 in
Width - Timing Belts
16.44 in
Industry Number - Timing Belts
169MXL1644
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
169MXL1644
Pitch Length - Timing Belts
16.9 in
Width - Timing Belts
16.44 in
Height
0.044 in
Inside Length
16.9 in
Industry Number - Timing Belts
169MXL1644
RMA
Gearbelt Type
Timing Belt
Weight
0.98
Temp. Range
-30 F to 160 F