Timing Belt Model 180MXL1462 18 in Effective length and 1462 in Top Width
  • Mfr # 180MXL1462
  • Zoro # G307404225
Pitch Length - Timing Belts
18 in
Width - Timing Belts
14.62 in
Industry Number - Timing Belts
180MXL1462
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
180MXL1462
Pitch Length - Timing Belts
18 in
Width - Timing Belts
14.62 in
Inside Length
18 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
180MXL1462
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F