Timing Belt Model 180MXL1644 18 in Effective length and 1644 in Top Width
  • Mfr # 180MXL1644
  • Zoro # G107404012
Pitch Length - Timing Belts
18 in
Width - Timing Belts
16.44 in
Industry Number - Timing Belts
180MXL1644
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
180MXL1644
Pitch Length - Timing Belts
18 in
Width - Timing Belts
16.44 in
Inside Length
18 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
180MXL1644
Banded Belt
No
Standards
RMA
Temp. Range
-30 F to 160 F