Timing Belt Model 185MXL1312 185 in Effective length and 1312 in Top Width
  • Mfr # 185MXL1312
  • Zoro # G807415585
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
18.5 in
Number of Teeth - Timing Belts
231
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
13.12 in
Industry Number - Timing Belts
185MXL1312
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
185MXL1312
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
18.5 in
Width - Timing Belts
13.12 in
Height
0.044 in
Inside Length
18.5 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
231
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
185MXL1312
Temp. Range
-30 F to 160 F