Timing Belt Model 192MXL1237 192 in Effective length and 1237 in Top Width
  • Mfr # 192MXL1237
  • Zoro # G507408412
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
19.2 in
Number of Teeth - Timing Belts
240
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
12.37 in
Industry Number - Timing Belts
192MXL1237
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
192MXL1237
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
19.2 in
Width - Timing Belts
12.37 in
Height
0.044 in
Inside Length
19.2 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
240
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
192MXL1237
Temp. Range
-30 F to 160 F