Timing Belt Model 199MXL1262 199 in Effective length and 1262 in Top Width
  • Mfr # 199MXL1262
  • Zoro # G807408211
Pitch Length - Timing Belts
19.9 in
Width - Timing Belts
12.62 in
Industry Number - Timing Belts
199MXL1262
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
199MXL1262
Pitch Length - Timing Belts
19.9 in
Width - Timing Belts
12.62 in
Height
0.044 in
Inside Length
19.9 in
Industry Number - Timing Belts
199MXL1262
For Use With
Heavy Duty General Application
Material
Rubber
Storage Temp.
40F-100F
Gearbelt Type
Timing Belt
Temp. Range
-30 F to 160 F