  • Zoro # G207416014
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
21.4 in
Number of Teeth - Timing Belts
57
Pitch - Timing Belts
0.375
Width - Timing Belts
0.44 in
Industry Number - Timing Belts
214L044
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
214L044
Zoro #
G207416014
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
21.4 in
Width - Timing Belts
0.44 in
Inside Length
21.4 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
57
Pitch - Timing Belts
0.375
Industry Number - Timing Belts
Storage Temp.
40F-100F
Standards
RMA
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F