  • Zoro # G807416094
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
23.8 in
Number of Teeth - Timing Belts
119
Pitch - Timing Belts
0.2
Width - Timing Belts
7.5 in
Industry Number - Timing Belts
238XL750
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
238XL750
Zoro #
G807416094
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
23.8 in
Width - Timing Belts
7.5 in
Inside Length
23.8 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
119
Pitch - Timing Belts
0.2
Industry Number - Timing Belts
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F