Timing Belt Model 262MXL1112 262 in Effective length and 1112 in Top Width
  • Mfr # 262MXL1112
  • Zoro # G707405396
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
26.2 in
Number of Teeth - Timing Belts
327
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
11.12 in
Industry Number - Timing Belts
262MXL1112
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
262MXL1112
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
26.2 in
Width - Timing Belts
11.12 in
Inside Length
26.2 in
Height
0.044 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
327
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
262MXL1112
Weight
1.02
Temp. Range
-30 F to 160 F