Timing Belt Model 269MXL1437 269 in Effective length and 1437 in Top Width
  • Mfr # 269MXL1437
  • Zoro # G007415590
Pitch Length - Timing Belts
26.9 in
Width - Timing Belts
14.37 in
Industry Number - Timing Belts
269MXL1437
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
269MXL1437
Pitch Length - Timing Belts
26.9 in
Width - Timing Belts
14.37 in
Inside Length
26.9 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
269MXL1437
Storage Temp.
40F-100F
Gearbelt Type
Timing Belt
For Use With
Heavy Duty General Application
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F