Timing Belt Model 269MXL1644 269 in Effective length and 1644 in Top Width
  • Mfr # 269MXL1644
  • Zoro # G307415504
Pitch Length - Timing Belts
26.9 in
Width - Timing Belts
16.44 in
Industry Number - Timing Belts
269MXL1644
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
269MXL1644
Pitch Length - Timing Belts
26.9 in
Width - Timing Belts
16.44 in
Inside Length
26.9 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
269MXL1644
Storage Temp.
40F-100F
Standards
RMA
Temp. Range
-30 F to 160 F