Timing Belt Model 326MXL1644 326 in Effective length and 1644 in Top Width
  • Mfr # 326MXL1644
  • Zoro # G907414334
Pitch Length - Timing Belts
32.6 in
Width - Timing Belts
16.44 in
Industry Number - Timing Belts
326MXL1644
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
326MXL1644
Pitch Length - Timing Belts
32.6 in
Width - Timing Belts
16.44 in
Inside Length
32.6 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
326MXL1644
Storage Temp.
40F-100F
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Weight
1.88
Temp. Range
-30 F to 160 F