  • Zoro # G407409335
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
33.5 in
Number of Teeth - Timing Belts
67
Pitch - Timing Belts
0.5
Width - Timing Belts
4.56 in
Industry Number - Timing Belts
335H456
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
335H456
Zoro #
G407409335
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
33.5 in
Width - Timing Belts
4.56 in
Inside Length
33.5 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
67
Pitch - Timing Belts
0.5
Industry Number - Timing Belts
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
For Use With
Heavy Duty General Application
Gearbelt Type
Timing Belt
Standards
RMA
Weight
4.16
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F