  • Zoro # G607427160
Pitch Length - Timing Belts
36 in
Number of Teeth - Timing Belts
180
Pitch - Timing Belts
0.2
Width - Timing Belts
8.44 in
Industry Number - Timing Belts
360XL844
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
360XL844
Zoro #
G607427160
Pitch Length - Timing Belts
36 in
Width - Timing Belts
8.44 in
Inside Length
36 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
180
Pitch - Timing Belts
0.2
Heavy Duty General Application
Weight
1.1
No
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F