Timing Belt Model 378MXL1412 378 in Effective length and 1412 in Top Width
  • Mfr # 378MXL1412
  • Zoro # G707418211
Pitch Length - Timing Belts
37.8 in
Width - Timing Belts
14.12 in
Industry Number - Timing Belts
378MXL1412
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
378MXL1412
Pitch Length - Timing Belts
37.8 in
Width - Timing Belts
14.12 in
Inside Length
37.8 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
378MXL1412
Standards
RMA
Material
Rubber
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F