Timing Belt Model 425MXL1669 425 in Effective length and 1669 in Top Width
  • Mfr # 425MXL1669
  • Zoro # G707422898
Pitch Length - Timing Belts
42.5 in
Width - Timing Belts
16.69 in
Industry Number - Timing Belts
425MXL1669
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
425MXL1669
Pitch Length - Timing Belts
42.5 in
Width - Timing Belts
16.69 in
Height
0.044 in
Inside Length
42.5 in
Industry Number - Timing Belts
425MXL1669
Weight
2.49
Material
Rubber
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F