  • Zoro # G407421603
Pitch Length - Timing Belts
43.7 in
Number of Teeth - Timing Belts
546
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
0.44 in
Industry Number - Timing Belts
437MXL044
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
437MXL044
Zoro #
G407421603
Pitch Length - Timing Belts
43.7 in
Width - Timing Belts
0.44 in
Inside Length
43.7 in
Height
0.044 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
546
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
Banded Belt
No
Storage Temp.
40F-100F
Standards
RMA
Gearbelt Type
Timing Belt
Temp. Range
-30 F to 160 F