Timing Belt Model 437MXL1644 437 in Effective length and 1644 in Top Width
  • Mfr # 437MXL1644
  • Zoro # G607422523
Pitch Length - Timing Belts
43.7 in
Width - Timing Belts
16.44 in
Industry Number - Timing Belts
437MXL1644
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
437MXL1644
Pitch Length - Timing Belts
43.7 in
Width - Timing Belts
16.44 in
Height
0.044 in
Inside Length
43.7 in
Industry Number - Timing Belts
437MXL1644
For Use With
Heavy Duty General Application
Weight
2.52
Temp. Range
-30 F to 160 F