Timing Belt Model 456MXL1387 456 in Effective length and 1387 in Top Width
  • Mfr # 456MXL1387
  • Zoro # G307426579
Pitch Length - Timing Belts
45.6 in
Width - Timing Belts
13.87 in
Industry Number - Timing Belts
456MXL1387
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
456MXL1387
Pitch Length - Timing Belts
45.6 in
Width - Timing Belts
13.87 in
Inside Length
45.6 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
456MXL1387
Storage Temp.
40F-100F
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F