1200-S14M-2590 Timing Belt, S14M, 12 x 2590mm PL, T185
  • Mfr # 1200-S14M-2590
  • Zoro # G808324053
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Width - Timing Belts
120 mm
Outside Length
2590 mm
Gearbelt Series - Timing Belts
S14M
Gearbelt Type
Super Torque
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1200-S14M-2590
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
120 mm
Outside Length
2590 mm
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Height
10.2 mm