Timing Belt Model 466MXL1544 466 in Effective length and 1544 in Top Width
  • Mfr # 466MXL1544
  • Zoro # G007424479
Pitch Length - Timing Belts
46.6 in
Width - Timing Belts
15.44 in
Industry Number - Timing Belts
466MXL1544
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
466MXL1544
Pitch Length - Timing Belts
46.6 in
Width - Timing Belts
15.44 in
Inside Length
46.6 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
466MXL1544
Gearbelt Type
Timing Belt
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F