  • Zoro # G607424954
Pitch Length - Timing Belts
49.5 in
Number of Teeth - Timing Belts
132
Pitch - Timing Belts
0.375
Width - Timing Belts
12.37 in
Industry Number - Timing Belts
495L1237
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
495L1237
Zoro #
G607424954
Pitch Length - Timing Belts
49.5 in
Width - Timing Belts
12.37 in
Inside Length
49.5 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
132
Pitch - Timing Belts
0.375
Temp. Range
-30 F to 160 F