  • Zoro # G507424429
Pitch Length - Timing Belts
50.7 in
Number of Teeth - Timing Belts
57
Pitch - Timing Belts
0.875
Width - Timing Belts
10.62 in
Industry Number - Timing Belts
507XH1062
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
507XH1062
Zoro #
G507424429
Pitch Length - Timing Belts
50.7 in
Width - Timing Belts
10.62 in
Inside Length
50.7 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
57
Pitch - Timing Belts
0.875
Industry Number - Timing Belts
Banded Belt
No
Material
Rubber
Gearbelt Type
Timing Belt
Temp. Range
-30 F to 160 F