Timing Belt Model 536MXL1462 536 in Effective length and 1462 in Top Width
  • Mfr # 53.6MXL1462
  • Zoro # G907427242
Pitch Length - Timing Belts
5.36 in
Width - Timing Belts
14.62 in
Industry Number - Timing Belts
53.6MXL1462
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
53.6MXL1462
Pitch Length - Timing Belts
5.36 in
Width - Timing Belts
14.62 in
Inside Length
5.36 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
53.6MXL1462
Temp. Range
-30 F to 160 F