  • Mfr # WTR60AHC
  • Zoro # G2534250
/ea
Key Features
Color
Stainless Steel
Number of Doors
2
Width
60"
Height
39 5/8"
Voltage
115
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
WTR60AHC
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
60"
Height
39 5/8"
Interior Height:
23"
Interior Depth
Interior Width
56"
Depth
Cord Length
8 ft.
Details
Color
Stainless Steel
Number of Doors
2
Voltage
115
Phase
1
Number of Shelves
4
Capacity
14.75 cu. ft.
Door Type
Solid
Standards
UL US & Canada, UL Sanitation, UL Classified EPH
Casters
Yes
Plug Type
NEMA 5-15R
Refrigerant Type
R-290
Door Style
Swing
Hz
Includes
6" Casters, Two with Brakes