  • Mfr # BKS-3-20-12-18TS
  • Zoro # G7684477
/ea
See details
Overall Length
96 in
Bowl Shape
Square
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BKS-3-20-12-18TS
Overall Length
96 in
Overall Width
25.8125 in
Bowl Size
20 in x 20 in
Bowl Shape
Square
No. of Bowls
3
Number of Holes
2
Item
Three Compartment Sink
Sink Material
Description
Three compartment sink measures 96"Wx25-13/16"D with 20"x20"x12" deep compartments and 8" O.C. splash mount faucet holes. The deck and bowls are made from T-304 16 gauge stainless steel. There is a 18" drainboard on the left and right sides and the 1-1/2" front and side edges are rolled. Sink includes basket drain and accomodates 8" on center faucets. 9" backsplash prevents hard to clean messes. Legs are made from galvanized steel. Plastic bullet feet are adjustable. Tested and certified by NSF.