  • Zoro # G303532496
/ea
Key Features
UL Class
CC
Series
ST
Amp Range
30 to 100A
Voltage Rating
32V DC
Connector Type
Bus Bar
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5015
Zoro #
G303532496
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Length
4.96 in
Width
3-1/2 in
Height
1-1/4 in
Details
Item
Open Fuse Block
UL Class
CC
Series
ST
Amp Range
30 to 100A
Voltage Rating
32V DC
Connector Type
Bus Bar
Mounting Style
Screw
Fuse Block Design
Covered
Body Material
Reinforced Polycarbonate
DC Voltage Rating
32V DC