  • Mfr # DG268.2530
  • Zoro # G6622324
/ea
Key Features
Rockwell Hardness
RC 60-65
Outside Dia. Tolerance
+0.0248 in /+0.0097 in
Head Type
No
Drill Size
1/4 in
Measurement System
Fractional Inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DG268.2530
Outside Dia. Tolerance
+0.0248 in /+0.0097 in
Drill Size
1/4 in
Size - Decimal
0.2530 in - 0.2530
Overall Length
1/2 in
Outside Dia.
13/32 in
Inside Dia.
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in