  • Mfr # DG2612.2510
  • Zoro # G6620084
/ea
Key Features
Measurement System
Fractional Inch
Rockwell Hardness
RC 60-65
Size - Decimal
0.2510 in - 0.2510
Head Type
No
Bushing Head Type
Headless
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DG2612.2510
Size - Decimal
0.2510 in - 0.2510
Outside Dia.
13/32 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0248 in /+0.0097 in
Inside Dia.
1/4 in
Drill Size
1/4 in
Overall Length
3/4 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in