  • Mfr # DG328.1562
  • Zoro # G6620644
/ea
Key Features
Overall Length
1/2 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Inside Dia.
9/64 in
Material - Machining
High Speed Steel
Outside Dia.
1/2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DG328.1562
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Overall Length
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Inside Dia.
9/64 in
Outside Dia.
Size - Decimal
0.1562 in - 0.1562
Drill Size
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in