  • Mfr # DG206.1905
  • Zoro # G6620723
/ea
Key Features
Measurement System
Fractional Inch
Material - Machining
High Speed Steel
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Bushing Head Type
Headless
Bushing Code
DG
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DG206.1905
Dimensions
Drill Size
3/16 in
Outside Dia.
5/16 in
Overall Length
3/8 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0245 in /+0.0095 in
Inside Dia.
3/16 in
Size - Decimal
0.1905 in - 0.1905
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in