  • Mfr # DG328.3120
  • Zoro # G6622848
/ea
Key Features
Bushing Code
DG
Material - Machining
High Speed Steel
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Bushing Head Type
Headless
Head Type
No
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DG328.3120
Dimensions
Overall Length
1/2 in
Outside Dia.
1/2 in
Inside Dia.
19/64 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Drill Size
19/64 in
Size - Decimal
0.3120 in - 0.3120