  • Mfr # DG4012.3760
  • Zoro # G6621807
/ea
Key Features
Outside Dia.
5/8 in
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Measurement System
Fractional Inch
Rockwell Hardness
RC 60-65
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DG4012.3760
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Outside Dia.
5/8 in
Overall Length
3/4 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Drill Size
3/8 in
Inside Dia.
3/8 in
Size - Decimal
0.3760 in - 0.3760