  • Mfr # DG406.3760
  • Zoro # G6621956
/ea
Key Features
Measurement System
Fractional Inch
Head Type
No
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Rockwell Hardness
RC 60-65
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DG406.3760
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Size - Decimal
0.3760 in - 0.3760