  • Mfr # DG408.3700
  • Zoro # G6623094
/ea
Key Features
Bushing Head Type
Headless
Size - Decimal
0.3700 in - 0.3700
Head Type
No
Measurement System
Fractional Inch
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DG408.3700
Size - Decimal
0.3700 in - 0.3700
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Overall Length
1/2 in
Outside Dia.
5/8 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in