  • Mfr # DG4816.4471
  • Zoro # G6620276
Size - Decimal
0.4471 in - 0.4471
Head Type
No
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Drill Size
7/16 in
Material - Machining
High Speed Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DG4816.4471
Size - Decimal
0.4471 in - 0.4471
Drill Size
7/16 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Inside Dia.
Overall Length
1 in