  • Mfr # DG408.2500
  • Zoro # G6620696
/ea
Key Features
Inside Dia.
E
Bushing Code
DG
Decimal Equivalent
0.2500
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DG408.2500
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Inside Dia.
E
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Overall Length
1/2 in
Size - Decimal
E - 0.2500
Drill Size
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in