  • Mfr # DG406.2500
  • Zoro # G6620145
/ea
Key Features
Drill Size
E
Heat Treatment
Through Hardened
Material - Machining
High Speed Steel
Size - Decimal
E - 0.2500
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DG406.2500
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Drill Size
E
Overall Length
3/8 in
Size - Decimal
E - 0.2500
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Outside Dia.
5/8 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in