  • Mfr # DGM12106.4MM
  • Zoro # G6620854
Size - Decimal
6.40mm - 0.2500
Decimal Equivalent
0.2500
Inside Dia.
6.40 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DGM12106.4MM
Size - Decimal
6.40mm - 0.2500
Inside Dia.
6.40 mm
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Drill Size
6.40 mm
Outside Dia. Tolerance
+0.6500 in /+0.2500 in
Outside Dia.
12.00 mm
Overall Length
10.00 mm
Details
Decimal Equivalent
0.2500
Description
Diamond Groove Drill Bushing (DGM), Standard Wall, Headless, Metric, 6.40 mm