  • Mfr # DG3212.2505
  • Zoro # G6622525
/ea
Key Features
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Head Type
No
Heat Treatment
Through Hardened
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Bushing Code
DG
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DG3212.2505
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Size - Decimal
0.2505 in - 0.2505
Inside Dia.
1/4 in
Overall Length
3/4 in
Drill Size
1/4 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in